اتاق فرار اسکیپ روم لوکیشن خوب برای تفریح در تهران کرج

اتاق فرار در کرج در تهران اسکیپ روم در کرج در تهران

اتاق فرار در کرج در تهران اسکیپ روم در کرج در تهران

اتاق فرار اسکیپ روم در تهران کرج

اتاق فرار ( اسکیپ روم )

اسکیپ روم (اتاق فرار) یک بازی ماجراجویی و فیزیکی است. این بازی برگرفته از بازی های رایانه ای است اما با دکورهای جذاب و بی نظیر در دنیای واقعی ساخته می شود و به بازیکنان امکان حضور فیزیکی در داخل محیط بازی را می دهد. در هر کدام از این بازی های اتاق فرار، بازیکنان در موقعیتی خاص قرار می گیرند، در پشت سر آن ها قفل شده و بسته به سناریوی بازی، مدت زمانی ما بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت فرصت خواهند داشت تا با حل کردن معماها و چالش ها و پیدا کردن سر نخ هایی که برای آن ها طراحی و تعبیه شده است، خود را با همکاری گروهی از اتاق نجات دهند.

در انواع بازی اسکیپ روم خلاقیت، توانایی حل مسئله و استدلال و در نهایت توان کار گروهی. به چالش کشیده می شود و بازیکنان باید با تقسیم درست وظایف، از پس. مأموریت کوتاه مدت خود بر بیایند. اتاق فرار اسکیپ روم در تهران کرج .

اتاق فرار اسکیپ روم در تهران کرج
اتاق فرار اسکیپ روم در تهران کرج

دکورهای خلاقانه

اسکیپ روم یک بازی ماجراجویی و فیزیکی است. این بازی برگرفته از بازی های رایانه ای است اما با دکورهای جذاب و بی نظیر در دنیای واقعی ساخته می شود و به بازیکنان امکان حضور فیزیکی در داخل محیط بازی را می دهد. در هر کدام از این بازی های اتاق فرار، بازیکنان در موقعیتی خاص قرار می گیرند، در پشت سر آن ها قفل شده و بسته به سناریوی بازی، مدت زمانی ما بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت فرصت خواهند داشت تا با حل کردن معماها و چالش ها و پیدا کردن سر نخ هایی که برای آن ها طراحی و تعبیه شده است، خود را با همکاری گروهی از اتاق نجات دهند.

در انواع بازی اسکیپ روم خلاقیت، توانایی حل مسئله و استدلال و در نهایت توان کار گروهی. به چالش کشیده می شود و بازیکنان باید با تقسیم درست وظایف، از پس. مأموریت کوتاه مدت خود بر بیایند. اتاق فرار اسکیپ روم در تهران کرج .

تأسیس اتاق فرار

برای اولین بار و در سال ۲۰۰۷ میلادی بودی که اسکیپ روم در شهر کیوتو ژاپن فعالیت خود را آغاز کرد. پس از مدت کوتاهی اتاق فرار چنان محبوبیتی پیدا کرد که در کشورهای دیگری مانند سنگاپور و حتی در برخی نقاط دیگر دنیا در اروپا به سرعت رونق یافت. پس از آن در آمریکا هم بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ چندین اتاق فرار تأسیس شد. این گسترش چنان به سرعت انجام شد که هم اکنون بیش‌تر از ۸۰۰۰ اسکیپ روم با انواع سناریوها در سراسر دنیا در حال فعالیت هستند. بر همین اساس می‌توان اتاق فرار را از پر طرفدارترین بازی‌های واقعی دانست.

اتاق فرار اسکیپ روم در تهران کرج .

اتاق فرار اسکیپ روم در تهران کرج

سناریوهای اسکیپ روم

عنوان بازی واقعی به این دلیل است شما اتاق فرار را در گوشی موبایل یا در رایانه‌ی خود انجام نمی‌دهید. اما در هر صورت اسکیپ روم یک بازی است که در فضایی رازآلود و پر هیجان دنبال می‌شود. سناریوهای گوناگون در این بازی، باعث به وجود آمدن دکورها و فضاسازی‌های متفاوتی می‌شوند. مثلاً بسته به این‌که چه سناریویی را انتخاب کنید، ممکن است که در یک بیمارستان متروک گیر بیفتید و یا در نقش یک کارآگاه، باید پرده از راز جنایتی هولناک بردارید. گاهی ممکن است خود را گرفتار در یک سلول زندان ببینید و گاهی هم باید از دست قاتلی زنجیره‌ای و تله‌هایش که برای به دام انداختن شما تعبیه کرده است، فرار کنید. اتاق فرار اسکیپ روم در تهران کرج .

در نهایت چیزی که همه‌ی این اسکیپ روم های گوناگون را به هم پیوند می‌زند، برخورداری از سناریویی جذاب است که منجر به خلق فضایی فوق‌العاده جذاب با دکورهای حرفه‌ای می‌شود و به شما کمک می‌کند که برای ساعتی، فارغ از درگیری‌ها و مشغله‌های روزمره، هیجانی مطلق را تجربه نمایید. اتاق فرار اسکیپ روم در تهران کرج .

سناریوهای اتاق فرار اکوکلاب

برای اسکیپ روم انواع و اقسام سناریو وجود دارد اما برخی از این سناریوها توانسته‌اند. که با داشتن داستانی جذاب و مهیج، خود را بیش از دیگر سناریوها مطرح کرده و در تمام. دنیا مورد استقبال قرار بگیرند. ما در اکوکلاب برخی از جذاب‌ترین سناریوها را. آماده کرده‌ایم که عبارتند از: جوکر (Joker)، جک قاتل (Jack the Ripper)، کلاه دوز دیوانه (Mad Hatter)،. چرنوبیل (Chernobyl)، خانه فرار (Escape House)، کد داوینچی (The Davinci Code) و. ناشناخته (Unknown) که می‌توانید در صفحه‌ی اختصاصی هر کدام از آن‌ها، داستان بازی را ببینید. و سناریوی محبوب‌تان را انتخاب نمایید. طبیعتاً هر کدام از این اسکیپ روم ها در. ژانرهای متفاوتی مانند ماجراجویی، ترسناک، مهیج و یا تاریخی بوده و بنا. بر معماهایی که در بازی تعبیه شده است، درصد سختی متفاوتی دارند. اتاق فرار اسکیپ روم در تهران کرج .

به طور کلی در بازی اتاق فرار هدف اصلی این است که با درگیر کردن ذهن شما. با مسائل منطقی پویایی ذهن را حفظ نموده، به رشد هوش اجتماعی و فردی کمک نماید و. توانایی کار گروهی شما را ارتقا دهد. شما در اسکیپ روم می‌توانید یک تفریح کاملاً سالم،. بی خطر و سازنده را در کنار دوستان و اعضای خانواده خود تجربه نمایید. پس به جهان. جذاب، مهیج و بی نظیر اتاق فرار خوش آمدید. اتاق فرار اسکیپ روم در تهران کرج .

چگونه خود را در اسکیپ روم نجات بدهیم

برای بهتر انجام دادن بازی این چند نکته را مدنظر داشته باشید:

افرادی را برای تیم خود انتخاب نمایید که برای کار گروهی ارزش قائل بوده و اهل ریسک و چالش باشند. بازی گروهی به شما کمک می‌کند که نه تنها بتوانید در اتاق فرار موفق عمل کنید، بلکه از لحظه به لحظه حضورتان در اسکیپ روم لذت ببرید.

زمان شما در بازی محدود است، بنابراین ابتدا محیط بازی را به دقت بررسی نمایید، جزئیات و المان های اتاق فرار را در نظر داشته باشید تا چیزی از نظر شما دور نماند. در هر کدام از اجزای بازی ممکن است که رازی نهفته باشد.

در اسکیپ روم معماها و چالش‌ها معمولاً مستقل از هم دیگر نیستند. شما با پشت سر گذاشتن هر چالش، به چالش بعدی می‌رسید و در برخی از سناریوها، لازم است که به سر نخ های قبلی مراجعه کنید تا ابزار ضروری را پیدا کنید.

در عین حال که هیچ کلید یا رمزی در اسکیپ روم قابلیت باز کردن بیش تر از یک قفل را ندارد، برای هیچ قفلی هم دو جواب هم زمان پیدا نخواهید کرد. پس هوش و حواس خود را به کار بیبندازید تا راه فرار را پیدا کنید.

بسیاری از چالش ها و معماهای تعبیه شده در اسکیپ روم را بیرون از این بازی نخواهید یافت بنابراین برای گذر از آن‌ها و حل کردن‌شان باید به دنیال روش‌های خلاقانه باشید. برخی از معماها هم عددی و منطقی هستند. برای آن‌ها باید روش‌های منطقی را به کار ببرید.

شاید اگر قرار بود که برای مدت زمان نامحدودی در اسکیپ روم بمانید، با خیال راحت می‌توانستید از پس هر معمایی بربیایید. اما در اتاق فرار زمان محدودی دارید. بنابراین باید تقسیم وظایف کنید و به کمک تک تک هم تیمی‌های خود راه خروج را پیدا نمایید.

موقعیت کلاب
تماس با ما

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۹۲۵۶۱۴ – ۰۹۳۷۸۸۸۸۷۰۶

آدرس: کرج، ابتدای جاده مشکین دشت، رزکان نو، مجتمع اکومال، طبقه اول

© ۲۰۲۲ اکو کلاب

error: